Barion Pixel

My a naši partneri používame cookies a ďalšie technológie na zlepšenie vášho zážitku, meranie výkonu a prispôsobenie marketingu. Podrobnosti nájdete v našich Zásadách ochrany osobných údajov

Popis:

Ashwagandha Relax kapsuly proti stresu a úzkosti pre psy a mačky, 60 kapsúl - PETAMIN

€9.65 (€7.60 + DPH)
Množstvo:kus
Nehodnotené
Model: HB1222
Dostupnosť: Na sklade: 2-4 pracovné dni
Výrobca: Petamin
Poplatok za prepravu: €4.41

PRÉMIOVÝ DOPLNOK STRAVY PRE PSY A MAČKY

  • Prírodný bylinný prípravok pre psy a mačky
  • Posilňuje obranyschopnosť organizmu proti stresu
  • Môže pomôcť udržať duševnú rovnováhu a emocionálnu stabilitu
  • Môže chrániť celkové zdravie prostredníctvom antioxidačných účinkov
  • Odporúča sa pri strachu, úzkosti, strese (napr. odlúčenie, cestovanie, sťahovanie, ohňostroj atď.)

Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie (v závislosti od telesnej hmotnosti):
Pre psy Pre mačky
< 15 kg 1 kapsula (250 mg) / deň 1 kapsula / deň
15-30 kg 2 kapsuly (500 mg) / deň
> 30 kg 3 kapsuly (750 mg) / deň

Upozornenia. Prípravok nie je vhodný na ľudskú spotrebu! Mal by sa skladovať na suchom a chladnom mieste.

Registračné číslo: SK 20 8 00010

Nádobka výrobku je čiastočne vyrobená z recyklovaného plastu.

PODROBNÝ LETÁK:

Ashwagandha je bylina, ktorá na základe vedeckých štúdií a odporúčaní okusorníkov môže podporiť psy a mačky v situáciách stresu, úzkosti a strachu. Jej účinné látky môžu pomôcť udržať pokoj, duševnú rovnováhu a pozitívnu pohodu.

Prečo naši domáci miláčikovia potrebujú ochranu pred stresom?

Stres a úzkosť sa našim domácim miláčikom nestrácajú - v skutočnosti sa pomaly stávajú rozšíreným ochorením psov a mačiek. Naši štvornohí spoločníci nám to síce nedokážu povedať slovami, ale rečou tela a inými signálmi nám môžu dať najavo, či prežívajú duševné utrpenie.

Naši domáci miláčikovia môžu stres prejavovať rôznymi spôsobmi. U psov aj mačiek je bežná agresivita, ničenie, strata chuti do jedla, "zabúdanie" na domácu hygienu, schovávanie sa, poruchy spánku a nadmerná starostlivosť. Okrem toho je bežným prejavom stresu a úzkosti vokalizácia, t. j. hlasová komunikácia (štekanie, kňučanie, mňaučanie, vrčanie, syčanie).

Stres, úzkosť a strach sú emócie, ktoré do určitej miery zažívajú všetky domáce zvieratá.

Existuje mnoho príčin stresu. Jedným z najčastejších je separačná úzkosť, keď neprítomnosť majiteľa spôsobuje stres. Medzi ďalšie časté príčiny patrí cestovanie, zmeny prostredia (napr. sťahovanie, ubytovanie), návšteva veterinára alebo hlasné zvuky (napr. ohňostroj, búrka).

Ako môže Ashwagandha pomôcť v boji proti stresu?

Ašvaganda je malý ker pôvodom z Indie a severnej Afriky so žltými kvetmi a červenými plodmi. Koreň sa v tradičnej indickej medicíne používa už viac ako 4 000 rokov, a to aj na zmiernenie stresu a zlepšenie hladiny energie, výdrže, fyzickej a duševnej pohody. Pre svoje omladzujúce vlastnosti je známy aj ako indický ženšen.

Ašvaganda je adaptogénna bylina: to znamená, že pomáha telu prispôsobiť sa psychickému a fyzickému stresu. Stres a úzkosť majú na zvierací organizmus aj viaceré škodlivé účinky, napr. na nervový systém, hormonálnu rovnováhu, imunitný systém. Ashwagandha obsahuje prospešné účinné látky, ktoré môžu pomôcť proti nim.

Vo vedeckých štúdiách sa preukázalo, že ašvaganda má u zvierat významné antistresové a protiúzkostné účinky, zvyšuje toleranciu zvierat voči stresu, znižuje negatívne účinky stresu a znižuje úzkostné správanie v rôznych stresových modeloch.

Výskum ukázal, že ašvaganda svojimi prírodnými rastlinnými zložkami potláča stresom vyvolanú produkciu kortizolu a zvyšuje hladinu neurotransmiterov GABA a serotonínu, čím zabraňuje nadmernej aktivite neurónov a poskytuje upokojujúci účinok v stresových situáciách.

Ashwagandha v štúdiách preukázala podobnú účinnosť ako lieky proti úzkosti, ale jej užívanie je jednoznačne bezpečnejšie a má menej vedľajších účinkov. Z tohto dôvodu ju okusorníci často odporúčajú ako prírodné (nie syntetické) sedatívum pre psy a mačky na liečbu úzkosti.

Okrem toho je rastlina bohatá na antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom a môžu podporiť celkové zdravie psov a mačiek.

Ako používať kapsuly Petamin Ashwagandha Relax?

Ashwagandha je úžasná bylina, ktorá môže byť pre psy aj mačky prospešná proti stresu, strachu a úzkosti. Nenahrádza však potrebný výcvik a cvičenie ani veterinárnu liečbu!

Ak sa u vášho domáceho maznáčika prejavujú príznaky stresu, úzkosti a strachu, mali by ste sa najprv zamerať na identifikáciu ich hlavnej príčiny - s tým vám pomôže veterinár alebo kvalifikovaný tréner. Potom nasleduje riešenie problému- zmena správania, používanie vhodných metód učenia, vyhýbanie sa stresovým situáciám.

Kapsule Petamin Ashwagandha Relax môžete používať ako doplnok výcviku a starostlivosti, aby ste podporili odolnosť vášho psa alebo mačky voči stresu, úzkosti a strachu a znížili stres a jeho nepriaznivé účinky. Môže poskytnúť významnú podporu v náročných situáciách alebo obdobiach pre vášho domáceho miláčika.

Nezabúdajte, že doplnková výživa nenahrádza vyváženú stravu a zdravý životný štýl! Môže poskytnúť dodatočnú podporu pre vaše zviera, ak sa používa spolu so správnou stravou.

Pridajte si produkt do zoznamu želaní, aby ste sa ako prví dozvedeli o budúcich akciách!

Popis

Recenzie

Pre tento produkt zatiaľ nebola napísaná žiadná recenzia.

Zloženie

Zloženie:Prášok z koreňa Ashwagandha (Withania somnifera), rastlinná kapsula, emulgátor (fosforečnan vápenatý, mikrokryštalická celulóza), protihrudkujúce látky (oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín). colspan="2">Účinná látka(na kapsulu) Prášok z koreňa ašvagandy
(Withania somnifera) 250 mg Analytické zložky: Hrubé bielkoviny: 5,5 %, hrubý tuk: 2,4 %, hrubá vláknina: 20,2 %, hrubý popol: 16,93 %. 16.5 %: 16.5 %;