Barion Pixel

My a naši partneri používame cookies a ďalšie technológie na zlepšenie vášho zážitku, meranie výkonu a prispôsobenie marketingu. Podrobnosti nájdete v našich Zásadách ochrany osobných údajov

Popis:

Junior Complex Multivitamín pre psy a mačky, 100 tabliet - PETAMIN

€13.46 (€10.60 + DPH)
Množstvo:kus
Nehodnotené
Model: HB1219
Dostupnosť: Na sklade: 2-4 pracovné dni
Výrobca: Petamin
Poplatok za prepravu: €4.41

PRÉMIOVÝ DOPLNOK STRAVY PRE ŠTEŇATÁ A MAČIATKA

  • Komplexná podpora pre vyvíjajúci sa organizmus šteniat a mačiatok
  • Organický vápnik a organický fosfor pre silné a zdravé kosti a zuby
  • Vitamín A pre správny rast a vývoj buniek, tkanív a orgánov, zdravé kosti, zuby, svaly, nervový systém, imunitný systém, zrak, kožu a srsť
  • Vitamín D pre vývoj kostí, zubov a svalov, reguláciu delenia buniek, diferenciáciu buniek a imunitný systém
  • vitamín E pre zdravie buniek, imunitného systému a kardiovaskulárneho systému
  • Odporúčané pre psy a mačky vo veku 1-8 mesiacov, gravidné a dojčiace psy a mačky
  • 100% BEZ LAKTÓZY!

Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie:
Do 1 roka života 1 tableta (1 g)/10 kg telesnej hmotnosti*/deň
Počas tehotenstva / alebo dojčenia 2 tablety (2 g)/10 kg telesnej hmotnosti*/deň

* kg telesnej hmotnosti

Upozornenia. Prípravok nie je vhodný na ľudskú spotrebu! Mal by sa skladovať na suchom a chladnom mieste.

Čistá hmotnosť : 100 g

Miesto pôvodu: EÚ

Registračné číslo: SK 20 8 00010

Nádoba výrobku je vyrobená zo 100 % recyklovaného plastu.

PODROBNÝ LETÁK:

Poskytnite svojmu domácemu miláčikovi živiny, ktoré potrebuje pre zdravý rast!

Každý vie, že prvých 18 rokov života je o raste a vývoji - kedy je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým dodávať telu živiny, ktoré ho "poháňajú". Zvieratá nie sú iné, ale týchto 18 rokov sa u nich zmestí len do 8 až 12 mesiacov!

Pre psy a mačky je najkritickejším obdobím ich života prenatálne obdobie plodu a 8 až 12 mesiacov po narodení. Bunky, tkanivá a orgány rastú úžasnou rýchlosťou: mozog, kostra, svaly, imunitný systém, tráviaci systém, srsť a koža šteniat sa vyvíjajú deň čo deň.

Vyvíjajúce sa telo potrebuje veľa energie (kalórií), vitamínov a minerálov. Potreby vitamínov a minerálov šteňaťa nie sú rovnaké ako potreby dospelého jedinca, čo platí aj pre mačky. Preto tím okusorníkov spoločnosti Petamin vyvinul multivitamínové tablety Junior Complex, ktoré obsahujú všetky vitamíny a minerály nevyhnutné pre vyvíjajúci sa organizmus, a to v optimálnom pomere a v ľahko využiteľnej forme.

Petamin Junior Complex Multivitamín NEobsahuje laktózu!

Kedy sa odporúča doplniť stravu o Petamin Junior Complex Multivitamín?

Tablety Petamin Junior Complex Multivitamín sa odporúčajú šteňatám aj mačiatkam, najmä počas najintenzívnejšej rastovej fázy ich života, od 1 do 8 mesiacov veku. Je veľmi užitočný aj pre gravidné a dojčiace psy a mačky, a to nielen na podporu matky, ale aj vyvíjajúceho sa plodu a dojčiaceho šteňaťa.

Zloženie multivitamínových tabliet Petamin Junior Complex

Organický vápnik a organický fosfor

Petamin Junior Complex Multivitamín obsahuje 140 mg organického vápnika a 100 mg organického fosforu v jednej tablete. Výskum ukázal, že vstrebávanie a biologická dostupnosť minerálov (a stopových prvkov) z organicky viazaných zlúčenín je vyššia ako z anorganických solí.

Vápnik a fosfor sú tiež základné minerálne látky. Zabezpečujú normálny vývoj kostí a zubov a sú nevyhnutné na udržanie silných a zdravých kostí a zubov. Vápnik sa podieľa aj na zrážaní krvi, činnosti enzýmov, funkcii svalov a nervov a produkcii hormónov. Fosfor sa podieľa na výrobe energie a je dôležitým stavebným prvkom RNA a DNA, ktoré nesú genetický kód buniek.

Pomer vápnika a fosforu v tabletách je 1,4:1, pretože to odporúčajú veterinári a okusorníci na zabezpečenie vyváženého prísunu minerálnych látok pre rastúce, gravidné a dojčiace psy a mačky.

Vitamín A

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri videní, reprodukcii, fyzickom raste a vývoji, delení a diferenciácii buniek a pri tvorbe tkanív, orgánov a orgánových sústav.

Je nevyhnutný pre rast a udržiavanie zubov, pazúrov, srsti, kostí a žliaz, chráni bunky pred oxidačným stresom a stimuluje tvorbu a aktivitu bielych krviniek, čím zohráva dôležitú úlohu v imunitnej reakcii a prevencii infekcií spôsobených patogénmi.

Nedostatok u šteniat vedie k problémom s rastom a vývojom, svalovej slabosti, neurologickým poruchám, problémom so zrakom, náchylnosti na infekcie, zlému stavu kože a srsti.

Vitamín D

Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, ktorého hlavným zdrojom u psov a mačiek je strava. Jednou z jeho najdôležitejších funkcií je regulácia metabolizmu vápnika a fosforu, čím podporuje vývoj a udržiavanie silných a zdravých kostí a zubov.

Metabolity vitamínu D ovplyvňujú mnohé fyziologické funkcie psov a mačiek vrátane zdravia kože a regulácie delenia a diferenciácie buniek. Je potrebný aj pre správnu funkciu svalov a nervov a väčšina imunitných buniek má receptory pre vitamín D, takže sa podieľa aj na normálnom fungovaní imunitného systému.

Ak rastúce šteňa alebo mačiatko nemá dostatok vitamínu D v potrave, môže to spôsobiť vážne problémy s vývojom, letargiu, svalovú slabosť a abnormality kostry (angínu).

Vitamín E

Vitamín E je dôležitý antioxidant rozpustný v tukoch, ktorý neutralizuje voľné radikály v bunkových membránach, krvnej plazme a tkanivách. Voľné radikály vznikajú okrem iného pri bežných metabolických procesoch, strese alebo ochorení - spôsobujú oxidačný stres a poškodzujú bunky.

Výskum ukazuje, že pomáha zlepšovať aj imunitné funkcie u šteniat a mačiatok, pomáha predlžovať životnosť červených krviniek a podporuje zdravie krvného obehu, kože a srsti. Vitamín E spolupracuje so selénom a vzájomne posilňuje svoje antioxidačné účinky.

Podobne ako vitamíny A a D je vitamín E dôležitým vitamínom pre šteňatá a mačiatka. Jeho nedostatok môže viesť k degenerácii svalov a očí, poruchám imunity a problémom s plodnosťou.

Poskytnite svojmu domácemu miláčikovi základné vitamíny a minerály, ktoré mu pomôžu správne sa vyvíjať a udržiavať jeho dni aktívne, zdravé a šťastné!

Pridajte si produkt do zoznamu želaní, aby ste sa ako prví dozvedeli o budúcich akciách!

Popis

Recenzie

Pre tento produkt zatiaľ nebola napísaná žiadná recenzia.

Zloženie

Zloženie: fosforečnan vápenatý, mikronizovaná sója, fosforečnan dimápenatý, uhličitan vápenatý, mastenec, stearan horečnatý, stearan horečnatý,
Zloženie; bravčová želatína, sacharóza, zmes kukuričného škrobu.
colspan="2">Účinné látky (kŕmne aditíva) na Antioxidanty - vitamíny
(NE=medzinárodná jednotka) Vitamín A (3a672a) 250 IU Vitamín D3 (3a671) 200 IU Vitamín E (3a700) 0,15 IU colspan="2">Analytické zložky Vápnik 151 mg/g (15,1 %) Fosfor 126 mg/g (12,6 %) Sodík 1,8 mg/g (0,18 %)