Barion Pixel

My a naši partneri používame cookies a ďalšie technológie na zlepšenie vášho zážitku, meranie výkonu a prispôsobenie marketingu. Podrobnosti nájdete v našich Zásadách ochrany osobných údajov

Popis:

Ultra probiotický komplex v prášku pre psy a mačky, 10 vrecúšok - PETAMIN

€19.64 (€15.46 + DPH)
Množstvo:kus
Nehodnotené
Model: HB1217
Dostupnosť: Dočasne nedostupné
Výrobca: Petamin
Poplatok za prepravu: €4.41

PRÉMIOVÝ DOPLNOK STRAVY PRE PSY A MAČKY

 • Jedinečná zmes pre- a probiotík, výťažkov z rastlín a liečivých húb a kyseliny L-glutámovej

Účinné látky, ktoré pomáhajú:

 • ...udržanie a obnovu zdravej črevnej flóry
 • ... ochranu a regeneráciu žalúdočnej a črevnej sliznice
 • ... optimálne vstrebávanie a trávenie živín
 • ...ochranu pred patogénmi a alergénmi
 • ...zmiernenie tráviacich ťažkostí

Dávkovanie

Na perorálne použitie.
Obsah vrecúška nasypte na krmivo zvieraťa.

Odporúčané dávkovanie (v závislosti od telesnej hmotnosti):
< 5 kg 1/2 vrecka/deň
5-15 kg 1 vrecko/deň
15-25 kg 2 vrecká / deň
> 25 kg maximálne 3 vrecká denne

Upozornenia: výrobok je doplnkovým krmivom a nenahrádza žiadnu veterinárnu liečbu, ktorá môže byť potrebná a
správnej, vyváženej stravy! Výrobok nie je vhodný na ľudskú spotrebu! Skladujte na chladnom a suchom mieste mimo dosahu svetla a priameho tepla.

Registračné číslo: SK 20 8 00010

Nádoba výrobku je vyrobená zo 100 % recyklovaného plastu.

PODROBNÉ INFORMÁCIE:

Zdravie vášho domáceho maznáčika začína pri jeho tráviacom systéme!

Podľa Hippokrata"všetky choroby začínajú v črevách". Dnes vieme, že to platí rovnako pre psy a mačky ako pre nás. Čoraz viac vedeckých výskumov dokazuje, že základom zdravého, šťastného a vyrovnaného života našich domácich miláčikov je bezproblémové fungovanie tráviaceho traktu.

Všetci vieme, ako vyzerá zdravé zviera: fyzicky aktívne, žiarivé oči, lesklá a mäkká srsť, výborný apetít a, samozrejme, pravidelná a zdravá stolica. To všetko je však možné len vtedy, ak sú žalúdok a črevá v dobrom stave.

Tráviaci trakt nie je len miestom, kde sa trávia a vstrebávajú živiny, ale je aj veľmi dôležitým imunitným orgánom, pričom 80 % imunitných buniek sa nachádza v črevách! 1 Okrem toho výstelka žalúdka a čriev poskytuje aj fyzickú ochranu pred patogénmi, alergénmi a toxínmi.

Hlavným cieľom dobrého majiteľa je, aby si svojho domáceho miláčika udržal čo najdlhšie. Dobrý majiteľ zvieraťa vie, že na to musí vedome chrániť a podporovať tráviaci systém svojho zvieraťa!

Petamin Ultra Probiotic Complex Powder so svojou jedinečnou kombináciou pre- a probiotík, extraktov z rastlín a liečivých húb a kyseliny L-glutámovej podporuje tráviaci systém a rovnováhu črevnej flóry, čím podporuje imunitný systém a zdravie celého organizmu.

Kedy sa odporúča užívať Petamin Ultra Probiotic Complex prášok?

Petamin Ultra Probiotic je mimoriadne prospešný pre psy a mačky všetkých vekových kategórií, plemien a veľkostí. Jeho prírodné účinné látky podporujú správnu funkciu tráviaceho traktu a zdravé trávenie, chránia a regenerujú sliznicu tráviaceho traktu, normalizujú črevnú flóru, potláčajú premnoženie patogénov a posilňujú imunitný systém.

Vášmu domácemu miláčikovi dodáva ajaminokyseliny, vitamíny a elektrolyty, ktoré sú dôležité najmä pri hnačke. Obsah kyseliny L-glutámovej zlepšuje stavbu a regeneráciu svalového tkaniva.

Petamin Ultra Probiotic Complex Powder sa v týchto prípadoch veľmi odporúča:

 • Akútna alebo chronická hnačka, zlá kvalita stolice
 • Chronické alebo chronické bolestivé tráviace problémy, napr. bolesti brucha, nadúvanie, plynatosť, zápcha
 • Atopická dermatitída (zápal kože), potravinové alergie
 • Zápalové ochorenie čriev (IBD)
 • syndróm deravého čreva
 • Stres, napr. odlúčenie od matky, zmena stravy, cestovanie, výstava
 • Lieky (napr. antibiotiká, protizápalové lieky, antiparazitiká)
 • Do 1 roka veku pre správny vývoj kostry, chrupu, kostrového systému
 • Pomáha aj počas obdobia liahnutia vďaka obsahu pivovarských kvasníc

Ako pomáhajú účinné látky v Petamin Ultra Probiotic Complex Powder?

Enterococcus faecium (probiotikum)

V črevách zdravého domáceho zvieraťa žijú milióny baktérií, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri trávení, zdraví slizníc, metabolizme a imunitných funkciách. Premnoženie škodlivých baktérií však vedie k tráviacim ťažkostiam, infekciám a ochoreniam. Tak je to napríklad pri hnačke, ochoreniach tráviaceho traktu a liečbe antibiotikami.

Enterococcus faecium je prospešná probiotická baktéria, ktorá bola ako prvá vo svojej triede schválená Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA) ako bezpečná a účinná prísada pre psy a mačky. Výskum ukázal, že je to najlepšie probiotikum pre psy aj mačky.

Enterococcus faecium kolonizuje črevá, podporuje stabilizáciu a udržiavanie zdravej črevnej flóry, predchádza hnačke a lieči ju. Produkuje kyselinu mliečnu, čím znižuje hladinu pH v čreve a podporuje rozmnožovanie prospešných baktérií. Chráni pred infekciami viacerými spôsobmi: vyháňa patogény z čreva a zabraňuje ich priľnutiu a posilňuje imunitnú aktivitu.

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice sú bohaté na beta-glukány, vďaka čomu majú prebiotický a imunitu posilňujúci účinok. Beta-glukán je vláknina (komplexný sacharid), ktorá podporuje rovnováhu črevnej flóry a imunitného systému, pôsobí ako prebiotikum, vyživuje prospešné baktérie (probiotiká) v črevách a prispieva tak k ich rozmnožovaniu. Je vynikajúcim zdrojom vitamínov skupiny B, antioxidantov, selénu a draslíka, ktoré majú pozitívny vplyv na črevnú flóru, pokožku, vlasy a imunitné funkcie.

Fruktooligosacharidy

Fruktooligosacharidy (FOS) sú nestráviteľné sacharidy, ktoré poskytujú potravu prospešným baktériám v črevnom trakte . Obsahujú fruktózu, ktorá je primárnym zdrojom energie pre dôležité probiotické bakteriálne kmene (Bifidobacterium, Lactobacillus, Bacteroides). Fruktooligosacharidy zlepšujú trávenie a štruktúru stolice, znižujú zápach stolice, zvyšujú počet prospešných baktérií a pomáhajú chrániť pred patogénmi.

Kyselina L-glutámová

Kyselina L-glutámová je aminokyselina, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri budovaní a normalizácii svalového tkaniva, a preto je dôležitou živinou pre šteňatá, aktívne a staršie zvieratá. Zohráva tiež dôležitú úlohu v imunitnom a tráviacom systéme. Udržuje integritu žalúdočnej a črevnej sliznice a v prípade poranenia napomáha regenerácii tráviaceho traktu, pretože je preferovaným zdrojom energie pre bunky, ktoré tvoria črevnú sliznicu (enterocyty). Stres, intenzívna fyzická aktivita, infekcie, choroby, operácie a úrazy tiež vyčerpávajú zásoby kyseliny glutámovej v tele a tráviace problémy zvyšujú potrebu kyseliny glutámovej.

Huby levie hrivy

Levia hriva (Hericium erinaceus) je liečivá huba, ktorá sa často používa pri tráviacich problémoch, pretože pomáha chrániť a regenerovať sliznicu žalúdka a čriev. Má antioxidačné a protizápalové účinky a môže tiež pozitívne meniť zloženie črevnej flóry. Je bohatá na beta-glukány a iné polysacharidy s prebiotickými a imunitu posilňujúcimi vlastnosťami, je výborným zdrojom draslíka, zinku, železa, germánia, selénu a fosforu a je tiež zdrojom esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín.

Fenikel

Fenikel obyčajný (Foeniculum vulgare) je jemný prostriedok proti zvýšenej črevnej plynatosti, nadúvaniu, kŕčom v bruchu a zápche. Znižuje črevné kŕče a zabraňuje im, pričom zvyšuje pohyb čriev (peristaltiku), čo uľahčuje a urýchľuje vyprázdňovanie. Výskum navyše ukázal, že má antimikrobiálne účinky a je účinný najmä proti patogénnym baktériám a hubám, čím znižuje intenzitu hnačky. Obsahuje tiež vitamín C, vápnik, železo, horčík, draslík a mangán.

Huby shiitake

Huba shiitake (Lentinus edodes) je jednou z najobľúbenejších liečivých húb na svete. Jej hlavnou účinnou látkou je lentinan, vo vode rozpustný beta-glukán (komplexný sacharid), ktorý je vedecky dokázaným silným posilňovačom imunity. Výskum ukázal, že účinné látky v hubách shiitake zvyšujú aktivitu imunitných buniek a môžu mať antioxidačné, antivírusové, antibakteriálne, antiparazitické, antimykotické a dokonca protinádorové účinky. Obsah prebiotickej vlákniny pomáha rastu prospešných baktérií. Je tiež bohatá na nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny, minerály (draslík, železo, vápnik, zinok) a aminokyseliny.

Výťažok z harmančeka

Harmanček pravý (Matricaria recutita) je jedným z najstarších liekov na nadúvanie, bolesti žalúdka, kŕče v bruchu a iné tráviace ťažkosti. Výskum tiež preukázal, že má antioxidačné, protizápalové, potopudné, protikŕčové, analgetické, antiparazitárne a antimikrobiálne účinky. Uvoľňuje hladké svalstvo, upokojuje telo a zmierňuje bolesti žalúdka. Podporuje tiež tvorbu žlče, čo napomáha tráveniu.45 Štúdie tiež preukázali, že je veľmi účinným prostriedkom proti hnačke.

Pridajte si produkt do zoznamu želaní, aby ste sa ako prví dozvedeli o budúcich akciách!

Popis

Recenzie

Pre tento produkt zatiaľ nebola napísaná žiadná recenzia.

Zloženie

Zloženie:Foeniculum vulgare), huba shiitake (Lentinus edodes), hydrolyzovaná kuracia pečeň a srdce, protihrudkujúca látka (oxid kremičitý), maltodextrín.

Účinné látky v jednom vrecúšku (2,5 g) Pivovarské kvasnice span style="color:#000000;">300 mg;/span> span style="color:#000000;">Fruktooligosacharidy 200 mg span style="color:#000000;"200 mg;/span> span style="color:#000000;""Huba levia hriva (Hericium erinaceus) "spic & sponge" (špic a huba); span style="color:#000000;"200 mg span style="color:#000000;"Fenikel obyčajný (Foeniculum vulgare) 200 mg spspan; span style="color:#000000;"200 mg Huby Shiitake (Lentinus edodes) 100 mg Stabilizátory črevnej flóry Enterococcus faecium (DSM 10663 / NCIMB 10415) (4b1707): 1×109 UFC Príchute Kyselina L-glutámová (2b620) span style="color:#000000;"250 mg Extrakt z harmančeka (Matricaria recutita) 100 mg

Analytické zložky: hrubý popol: 32,8 %, hrubý proteín: 16,45 %, hrubá vláknina: 2 %, hrubý tuk: 2 %.